# صفحه ساز

# سیستم صفحه ساز

صفحه ساز قابلیتی میباشد که در ورژن های پیشین یو سی ام اس در مینیمال ترین حالت خود پیاده سازی شد . اما با آپدیت جدید (تیرماه) یو سی ام اس به طور کامل تغییر کرده این تغییرات علاوه بر نحوه کارکردو اضافه شدن فیچر های جدید شامل تعویض و استفاده از تکنولوژی جدید نیز میباشد .

# صفحه ساز در محیط ادمین

بعد از لاگین شدن در محیط سوپریوزر از منوی سمت کناری میتوانید موارد مربوط به صفحه ساز را مشاهده بکنید

Page BuilderAdmin page

تنظیمات موجود در صفحه ساز به شکل زیر میباشد :

Page Builder‌Backendعنوان : نام صفحه مورد نظر

نمایش در سایت : فعال/غیرفعال بودن صفحه مورد نظر

نمایش عنوان : نمایشی نام صفحه در خروجی

نمایش مسیر صفحه : نمایش نوار مسیر (breadcrumb) در خروجی صفحه

استفاده به عنوان صفحه اصلی سایت : برای استفاده از این قابلیت باید قالب فعال دارای این ویژگی باشد که به صورت دیفالت غیر فعال میباشد و اگر میخواهید صفحه اصلی وبسایت رو با صفحه ساز بسازید باید با پشتیبانی تماس بگیرید .

نمایش صفحه در عرض کامل : با فعال کردن این گزینه میتوانید در صفحه تان سکشن هایی با عرض کامل یا محدود داشته باشید اما با غیرفعال بودن این گزینه نمیتوانید سکشن های تمام صفحه داشته باشید .

دسترسی : اگر نیاز به اعطای دسترسی به کاربران به صورت اپشنال نیاز دارید میتوانید کاربرهایی که نیاز دارید از اینجا انتخاب کنید .

توضیحات : ادیتور توضیحات صفحه در صورت نیاز به توضیحات اضافی.


بعد از ساخت صفحه میتوانید از منوی موجود در محیط ادمین در کنار نام صفحه ساخته شده استفاده کنید و با کلیک بر روی مشاهده در وبسایت به آدرس صفحه خود منتقل و با صفحه زیر مواجه بشید .

Page Buildernew page

با کلیک برو روی دکمه طراحی تب جدیدی در مرورگرات باز خواهد شد که در آنجا میتوانید به طراحی صفحه خود بپردازید . Page Builder

نکته : اگر صفحه شما جدید نباشد یا از پریست های آماده استفاده کرده باشید نتیجه آن صفحه پر میباشد که برای تغییر طراحی صفحه بر روی دکمه شناور کناری صفحه کلیک کنید

Page Builder

# محیط طراحی

ابتدا در محیط طراحی صفحه ای خالی میبینید که دو آیکون سبز رنگ به صورت فیکس در سمت جپ صفحه میباشند اگر بر روی آن ها با نشانگر حرکت کنید صحنه زیر را مشاهده خواهید کرد .

Page Builder

آیکون فلاپی همانطور که نوشته شده است برای ذخیره سازی هرنوع تغییرات در صفحه میباشد و آیکون به علاوه برای اضافه کردن محتوا جدید به صفحه میباشد و بعد از کلیک بر روی آن با صحنه زیر مواجه خواهید شد .

Page Builder
نکته : همانطور که در اینجا ذکر شد تنظیمات مربوط به تمام صفحه بودن یا نبودن سطرها در صورتی مشاهده خواهد شد که در محیط ادمین درون تنظیمان صفحه مورد نظر تیک تمام صفحه بودن انتخاب شده باشد .
با کلیک بر روی ‍سطر با عرض استاندارد میتوانید نوع سطر درحال اضافه کردن را تمام صفحه کنید .
باکلیک بر روی رنگ پس زمینه یک اینپوت باکس برای شما باز خواهد شد که میتوانید در ان کد هگزادسیمال معتبر خود را وارد کنید اگر مفداری وارد نکنید سطر اضافه شده بدون پس زمینه میباشد .
پس از انجام تنظیمات عرض و پس زمینه برای نهایی کردن اضاضه شدن سطر خود باید یک نسبت انتخاب کنید به عنوان مثال در عکس زیر ۲ سطر با عرض کامل و استاندارد میبینیم که دارای نسبت های کامل و ۴-۴-۴- میباشند و سطر اول بدون رنگ پس زمینه و سطر دوم دارای پس زمینه زرد میباشد .


Page Builder


# اضافه کردن ویجت به صفحه

پس از اضافه کردن سطر دلخواه خود میتوانید با کلیک بر روی دکمه زیر به لیستی از ویجت ها دسترسی پیدا کنید که میتوان با کلیک بر روی نام آن ها به صفحه اضافه کنید

Page Builderلیست ویجت ها :

Page Builder

نکته : با استفاده از فلش های زیر میتوانید ترتیب نمایش سطر و ویجت ها را تغییر بدید و یا با استفاده از دکمه قرمز ویجت یا سطر مورد نظر را حذف کنید

Page Builder

بعد از اضافه کردن ویجت های متعدد به تعداد دلخواه تنها ذخیره باقی میماند که اگر مشکلی در فرایند نباشد با پیام زیر مواجه خواهید شد .

Page Builder

میتوانید به صفحه خروجی جهت کانفیگ کردن ویجت های اضافه شده برگردید .

نکته : در صفحه خروجی چرخ دنده هایی همراه با توضیج کوتاهی در کنارشان مشاهده خواهید کرد که کانفیگ باکس ویجت های اضافه شده توسط شما است .

Page Builder

نکته : ویجت های استفاده شده در صفحه ساز جدید بوده و کانفیگ بسیار انعطاف پذیرتری نسبت به ویجت کانفیگ های قدیمی یو سی ام اس دارد .


# ویجت آلبوم

# تنظیمات اسلایدر

در تب تنظیمات کلی کانفیگ های روتینی را میبینیم که تنها قسمت جدید آن گزینه تغیییر تنظیمات اسلایدر میباشد که با انتخاب آن تنظیمات دیفالت اسلایدر غیر فعال شده و شما میتوانید شخصی سازی انجام دهید .

نکته : تنظیم نوع نمایش نیز به آلبوم اضافه شده است که در صورت تمایل و تنظیم میتوان اسلایدر فیلم و عکس داشته باشید .

Page Builder

# تنظیمات انیمیشن

تنظیمات مربوط به انیمیشن ورود و خروج اسلاید های اسلایدر Page Builder# تنظیمات واکنشگرایی

تنظیمات مربوط به تعداد آیتم قابل نمایش در دستگاه ها با اندازه های متفاوت جهت واکنشگرایی بهتر Page Builder# تنظیمات اضافی

تنظیمات اضافی ای چون بالت های اسلایدر - فلش های تعویض و ... نیز در این تب قرار دارند که تمامی آنها در عکس زیر قابل مشاهده میبباشد . Page Builder# ویجت اخبار

# توضیحات کلی

میتوان گفت ویجت اخبار در صفحه ساز کامل ترین ویجت و در عین حال پیچیده ترین ویجت صفحه ساز میباشد که در زیر به توضیج کامل تمامی تنظیمات در دسترس آن میپردازیم .

# حالت نمایش

Page Builder

حالت نمایش : این تنظیم مربوط به نوع نمایش میباشد و در تمامی ویجت های صفحه ساز که قابلیت چند نمایشی را دارند قابل انتخاب است . حالت هایی که در اخبار وجود دارد لیست - کروسل - لیست به همراه کروسل میباشد که در ادامه توضیح خواهند داده شد .

حالت توضیح
list نوع نمایش لیستی
carousel نوع نمایش اسلایدری
carousel and list نوع نمایش ترکیبی از اسلایدر و لیست


**دسته** : دسته خبر مورد نظر ( درصورت انتخاب نکردن آخرین اخبار درج شده نمایش داده میشود) .

عنوان : عنوان مورد نظر ( درصورت تایپ نکردن عنوانی خاص , عنوان دسته خبر انتخاب شده نمایش داده میشود) .چینش عنوان : نحوه قرار گرفتن عنوان که شامل ( چپ - راست - وسط ) می باشد .اندازه عنوان : سایز فونت عنوان .رنگ عنوان : رنگ متن عنوان .تعداد خبر : تعداد خبر برای نمایش در صفحه از دسته(ها)ی انتخاب شده .محدودیت کاراکتر های خلاصه : درصورت فعال بودن تنظیم محدود کردن میتوان تعداد کاراکتر مورد نظر رو در این قسمت انتخاب کنید پس از این کاراکتر های بیشتر به نقطه چین تبدیل میشوند .لینک بیشتر شخصی سازی شده : در صورت تمایل میتوان عنوان لینک بیشتر را دلخواه تاییپ کنید .# نوع نمایش : لیست

Page Builder

نوع نمایش لیست اخبار : خود نمایش لیستی دارای دو نوع مدل نمایش میباشد که در جدول زیر توضیحات آن آمده است .

حالت توضیح
Full Static List یک لیست ساده یک ستونه
Dynamic List لیستی پیچیده تر همراه تنظیمات تعداد ستون و نسبتحالت توضیح
تعداد ستون های لیست شامل 2-3 و 4 ستونه میباشد
نسبت ستون های لیست شامل نسبت های 6-6 ,3-9, 4-8, 5-7 میباشد

Page Builder


نکته : تنظیمات نسبت ستون تنها برای حالت ۲ ستونه فعال میباشد

Page Builderنمایش بالت کنار تایتل خبر : در صورت تمایل میتوان با فعال کردن این گزینه در ابندای عنوان های اخبار بالت کوچکی اضافه کرد .نمایش عکس ایتم های لیستی : میتوانید لیست اخبار با عکس یا بی عکس داشته باشید .عکس لیست : انتخاب عکس اول یا دوم اخبار برای نمایش از دسته مورد نظر .فاصله بیرونی آیتم های خبر از بالا و پایین : تنظیم فاصله بیرونی .# نوع نمایش : کروسل

Page Builder

نکته : تنظیمات آیتم های درون اسلایدر تنها برای حالت ترکیبی لیست و کروسل فعال میباشد

فاصله درونی محتوای متنی آیتم های کروسل : تنظیم فاصله درونی .نحوه نمایش حالت کروسل و لیست : تنظیم نحوه رفتار و قرار گیری کروسل و لیست .عکس کروسل : انتخاب عکس اول یا دوم اخبار برای نمایش از دسته مورد نظر .تنظیمات مربوط به شخصی سازی اسلایدر : به اینجا مراجعه کنید .# تنظیمات ساختاری

این تب نیز شامل تعدادی تنظیمات واضح میباشد که شامل : رنگ - پس زمینه - وزن فونت میباشد .

Page Builder

# ویجت بنر

# تنظیمات کلی

تب تنظیمات کلی ویحت بنر مانند اخبار میباشد و تنظیمات اضافی قابل توضیح عبارت است از :

Page BuilderAdmin page

نمایش تصادفی : یکی از تفاوت هایی که ویجت بنر با اخبار دارد نحوه انتخاب دسته میباشد در بنر اجازه دارید محتوای چندین دسته بنر را برایی نمایش انتخاب کنید و این قابلیت این امکان را به ما میدهد که آیتم های درون دسته هارو به صورت کاملا تصادفی و رندوم در صفحه مشاهده کنیم البته این تنظیم دلخواه بوده و ببه صورت دیفالت خاموش میباشد اگر این تنظیم رو برای تنها ۱ دسته انتخاب کنید اگر آیتم های درون آن دسته اولویت نداشته باشند ترتیب چیده شدن آنها در صفحه به صورت تصادفی خواهد بود .# تنظیمات لیست

Page BuilderAdmin page

تعداد ستون های بنر رو در حالت لیست میتوانید به طور دلخواه تنظیم کنید . همچنین تنظیمات جزئی تری برای فواصل در این تب فراهم شده است که در عکس بالا قابل مشاهده است .

# تنظیمات کروسل

تنظیمات کروسل این قسمت همانند تنظیماتی است که در اینجا توضیح داده شده است .


نکته : تنها تفاوتی که این قسمت وجود دارد تنظیمات شمارنده میباشد و آن هم به علت وجود نوع نمایش جدیدی است به همان نام.


نکته : برای درج شمارنده در ادمین ماژول بنر باید عدد مورد نظر را ببین دو جفت ۲ ستاره بگذارید به صورت زیر

Prefix ** Int ** Suffix

Page BuilderAdmin page

با استفاده از ۲ تنظیم بالا میتوان عکس بنر دسته(ها)ی مورد نظر را نمایش نداد و همچنین انتخاب اینکه از پسوند تایپ شده استفاده شود یا از نماد به علاوه .

مثلا :

حالت توضیح
استفاده از پیشوند تایپ شده بیش از ۲۵۰۰ فارغ التحصیل
استفاده از + ۲۵۰۰+ فارغ التحصیل

# تنظیمات ساختاری

در این تب میتوان افکت دار بودن یا نبودن آیتم های بنر را هنگام قرار گرفتن نشانگر بر روی آنها برای نمایش عنوان و توضیحات یا تنها افکت های بر روی عکس تنظیم کرد که دارای ۳ مدل انیمیشن پیش فرض میباشد .

همچنین رنگ توضیحات و عنوان بنر را میتوان از اینجا تنظیم کرد .

Page BuilderAdmin page

# ویجت اعلانات

# تنظیمات کلی

قسمت قابل توضیح در اینجا نوع نمایش میباشد که در این ویجت این تنظیم متفاوت میباشد و به صورت زیر میباشد .

Page BuilderAdmin page

حالت توضیح
board یا رنگ پس زمینه نمایش عادی اعلان به همراه عکس یا بدون آن
fiftyfifty نمایش اعلان به صورت نصف-نصف به طوری که نصف محتوا متنی اعلان و نصف دیگر عکس آپلود شده اعلان یا رنگ پس زمینه

# تنظیمات رنگ

تنظیمات مربوط به رنگ عناوین مشخص شده در عکس زیر Page BuilderAdmin page

# تنظیمات پارالکس

تنظیمات مربوط به عکس پارالکس آپلود شده اعلان مورد نظر Page BuilderAdmin page

حالت توضیح
خودکار به صورت اتوماتیک بسته به طول و عرض عکس آپلود شده
محدود نگه داشتن محدود نگه داشته عکس در اندازه استاندارد اما معمولا خیلی کوچک
روپوش تمام صفحه شدن در باکس نگه دارنده

# تنظیمات جانبی

در این تب تنظیمات توضیحاتشان همانند label آنها در عکس زیر میباشد Page BuilderAdmin page

# ویجت تقویم

ویجت تقویم استفاده شده در صفحه ساز دارای تنظیم نوع نمایش میباشد که در اینجا منظور از چند نمایشه بودن توضییح داده شده است .

Page BuilderAdmin page

# ویجت جداکننده

با استفاده از این ویجت میتوانید در هر قست دلخواهی از صفحه نواری جدا کننده که دارای تنظیمات رنگ و کلفتی میباشد داشته باشید .

Page BuilderAdmin page

# ویجت موقعیت مکانی

با استفاده از این ویجت میتوان نقاطی که در ادمین در ماژولی با همین نام ثبت کرده اید بر روی نقشه ای در صفحه ساز نماییش بدهید .

Page BuilderAdmin page

# ویجت شبکه های اجتماعی

با استفاده از این ویجت میتوانید در هرکجا از صفحه لیستی از شبکه های اجتماعی با لینک دلخواه داشته باشید . همچنین نحوه نمایش این ویجت به صورت آیکون سوشیال میدیا های ذکر شده و یا لوگو آن ها میباشد .

Page BuilderAdmin page

# ویجت عنوان

با استفاده از این ویجت میتوانید در هر قسمتی از صفحه که میخواهید با جینش دلخواه از h1 تا h6 تایتل داشته باشید

Page BuilderAdmin page